- 44A1121-20-0/9-9
44A1121-20-0/9-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 2 Conductors 20AWG 3.76mm 600VAC White Tape and Reel
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 44A112120099
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A1121-20-0/9-9
Alias/AKA:3822293013
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493040
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Conductors:2
Conductor Material:Tin Plated Copper
Wire Size:20 AWG
Voltage Rating:600 V