- 44A1121-18-0/1-9-US
44A1121-18-0/1-9-US
TE Connectivity / Raychem Brand
44A1121-18-0/1-9
Description
44A1121-18-0/1-9
Search Keywords: 44A112118019US
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A1121-18-0/1-9-US
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Voltage Rating:600 V
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Modified PVF2
Wire Size:18 AWG
Conductor Material:Tin-Coated Copper
Operating Temperature Range:-65 – 150 °C
Cable Type:Spec 44A