- 44A1121-16-0/9-9-US
44A1121-16-0/9-9-US
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 2Conductors 16AWG 4.67mm 600VAC White
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 44
- Wire Source = United States
- Cable Style = Jacketed, Round-Braid Shielded
- Wire Size (AWG/CM) = 16 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC