- 44A0211-10-0-MX
44A0211-10-0-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
44A0211-10-0-US
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
44A0211-10-0-US
Search Keywords: 44A0211100MX
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0211-10-0-MX
Alias/AKA:282309-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544604000
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:10 AWG
Bunch Stranding:37x26
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:3.71 mm
Maximum Voltage Rating:1000 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C