- 44A0131-22-3/6/9-MX
44A0131-22-3/6/9-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
44A0131-22-3/6/9-US
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
44A0131-22-3/6/9-US
Search Keywords: 44A013122369MX
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0131-22-3/6/9-MX
Alias/AKA:378271-000
Unit of Measure:Per Foot
1 -
Voltage Rating:600 VAC
Cable Style:Primary
Wire Size:22 AWG
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene
Overall Outside Diameter:2.6 mm
Number of Conductors:3
Number of Strands:19
Cable Configuration:Three Conductor
Product Classification:Cable - High Performance - Spec 44, 55 and RCW
Operating Temperature Range:-65 – 150 °C
Wire Color:Blue
Strand Size:34 AWG