44A0121-24-2/6-US
Description +
44A0121-24-2/6-US
Search Keywords: 44A01212426US
  • Part No:
    44A0121-24-2/6-US
  • Unit of Measure:
    Per Each
    EAR99
    2000
  • Cable Configuration:
    Twisted Pair
  • Overall Outside Diameter:
    2.03 mm
  • Product Classification:
    Cable - High Performance - Spec 44, 55 and RCW
  • Conductor Material:
    Tin-Plated Copper
  • Voltage Rating:
    600 VAC
  • Wire Size:
    24 AWG
  • Operating Temperature Range:
    -65 – 150 °C
  • Strand Size:
    36 AWG