- 44A0121-22-2/6-MX
44A0121-22-2/6-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
44A0121-22-2/6-US
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
44A0121-22-2/6-US
Search Keywords: 44A01212226MX
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0121-22-2/6-MX
Alias/AKA:382294-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
1 -
Strand Size:34 AWG
Wire Size:22 AWG
Conductor Material:Tin-Plated Copper
Conductor Diameter:.031 in
Wire Color:Blue
Cable Type:Spec 44
Length:100 ft
Product Classification:Cable - High Performance - Spec 44, 55 and RCW
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Polyalkene
Packaging Quantity:1
Cable Configuration:Twisted Pair
Wire Source:United States
Number of Conductors:2
Overall Outside Diameter:2.39 mm
Operating Temperature Range:-65 – 150 °C
Packaging Method:Reel
Number of Strands:19
Voltage Rating:600 VAC
Product Type:Wire Lead
Wire Diameter:1.19 mm