- 44A0111-24-7-US
44A0111-24-7-US
TE Connectivity / Raychem Brand
24 AWG (19x36) tin coated copper. Spec 44, 600V insulation Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene. Violet
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 44
- Wire Source = United States
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 24 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC