- 44A0111-22-9
44A0111-22-9
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 1Conductors 22AWG 1.19mm Tin Plated Copper White 600VAC
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 44A0111229
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0111-22-9
Unit of Measure:Per Meter
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
1 -
Size:22 AWG
Conductor Material:Tin Plated Copper
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Extruded Polyalkene
Cable Diameter:1.19 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C