- 44A0111-22-6-US
44A0111-22-6-US
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 22AWG 1.19mm Tin Plated Copper Blue 600VAC
Datasheet Accessories Notify Me
Description
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 44
- Wire Source = United States
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 22 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 44A0111226US
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0111-22-6-US
Unit of Measure:Per Foot
1 -
Size:22 AWG
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:1.19 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C