- 44A0111-22-2
44A0111-22-2
TE Connectivity / Raychem Brand
High Performance Cable 22AWG 1.24mm Tin Coated Copper Red 600VAC
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 44A0111222
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0111-22-2
Alias/AKA:2820323006
Unit of Measure:Per Meter
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:GB
1 -
Size:22 AWG
Bunch Stranding:19x34
Conductor Material:Tin Coated Copper
Cable Diameter:1.24 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C