- 44A0111-10-0-MX
44A0111-10-0-MX
TE Connectivity / Raychem Brand
44A0111-10-0-US
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
44A0111-10-0-US
Search Keywords: 44A0111100MX
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:44A0111-10-0-MX
Alias/AKA:792090-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:10 AWG
Conductor Material:Tin Plated Copper
Cable Diameter:3.28 mm
Maximum Voltage Rating:600 VAC
Operating Temperature:-65 to 150 °C