- 301A034-12-0
301A034-12-0
TE Connectivity / Raychem Brand
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 301A034120
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:301A034-12-0
Alias/AKA:811148-000
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:3926909989
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Wire/Cable Sm Branch OD:.79 in
Inside Diameter Range (Leg 1):13.48 – 26.89 mm
Molded Part Type:Transition
Wire/Cable OD:26 mm
Government Qualified:No
Klebemitteltyp:Adhesive Purchased Separately
Power Cable Accessory:No
Formcode des Formteils:301A
Size Code:34
Product Type:Molded Part
Breakout Angle:90
Operating Temperature Range:-67 – 392 °F
Wire/Cable Main Branch OD:18 mm
Adhesive Code:S1125
Inside Diameter Range (Leg 2):.531 – 1.059 in
Transition Type:T-Transition
Material Systems Code:200
Adhesive Pre-Coat:No
Number of Branches/Legs:2
Special Requirements:Flame Retarded
Molded Part Shape Code:301A
Adhesive Options:S1125 Separate Adhesive
Comment:Contact Raychem for additional adhesive and/or cut off boot length information
Material Code:12
Material:Modified Fluoro-Elastomer
Molded Part Shape:T Shape
Fluid/Chemical Resistance:Long-term immersn elevated temp incl fuel
Inside Diameter Range (Body):13.5 – 26.9 mm