301A034-100-CS-1972-0
TE Connectivity / Raychem Brand
301A034-100-CS-1972-0
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
301A034-100-CS-1972-0
Search Keywords: 301A034100CS19720
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    301A034-100-CS-1972-0
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Wire/Cable Main Branch OD:
    18 mm
  • Color:
    Black
  • Wire/Cable OD:
    24 mm
  • Inside Diameter Range (Leg 2):
    .531 – 1.059 in
  • Flammability:
    Low Fire Hazard
  • Adhesive Code:
    CS-1972
  • Molded Part Shape:
    One to Two Cables
  • Molded Part Shape Code:
    301A
  • Material:
    Modified Polyolefin
  • Wire/Cable Sm Branch OD:
    20 mm
  • Power Cable Accessory:
    No
  • Pliancy:
    Flexible
  • Operating Temperature Range:
    -30 – 105 °C
  • Adhesive Type:
    S-1030 Adhesive Tape Included
  • Government Qualified:
    No
  • Emission Features:
    Halogen-Free
  • Inside Diameter Range (Leg 1):
    13.48 – 26.89 mm
  • Size Code:
    34
  • Material Code:
    100
  • Fluid/Chemical Resistance:
    Occasional exposure to fluids
  • Number of Branches/Legs:
    2
  • Special Requirements:
    Limited Fire Hazard
  • Inside Diameter Range (Body):
    13.5 – 26.9 mm
  • Material Systems Code:
    100
  • Formcode des Formteils:
    301A