- 22759/41-20-9CS2620
22759/41-20-9CS2620
TE Connectivity / Raychem Brand
Wire 20AWG 1.47mm Nickel Plated Copper White 600V Automotive
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 2275941209CS2620
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Raychem Brand
Part No:22759/41-20-9CS2620
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Size:20 AWG
Bunch Stranding:N/A
Conductor Material:Nickel Plated Copper
Cable Diameter:1.47 mm
Maximum Voltage Rating:600 V