- W93-X112-25
W93-X112-25
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 25A 277VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Magnetic Circuit Breaker
- Series/Mounting Option = W9 (6-32 Mtg. Threads)
- Actuator Style = Toggle
- Number of Poles = 3
- Current Rating = 25 Amps.
Search Keywords: W93X11225
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W93-X112-25
Alias/AKA:1393255-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
8 -
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:277 VAC
Number of Poles:3
Current Rating:25 A
Terminal Design:Stud
Operating Temperature:-40 to 85 °C