- W91-X152-15
W91-X152-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 65VDC
Description
- Number of Poles = 1
- Current Rating = 15 Amps.
Search Keywords: W91X15215
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W91-X152-15
Alias/AKA:4-1393254-3
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:65 VDC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A
Terminal Design:Stud
Operating Temperature:-40 to 85 °C