- W91-X152-10
W91-X152-10
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 65VDC
Description
- Number of Poles = 1
- Current Rating = 10 Amps.
Search Keywords: W91X15210
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W91-X152-10
Alias/AKA:4-1393254-2
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:65 VDC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:Stud
Operating Temperature:-40 to 85 °C