- W67-X2Q52-10
W67-X2Q52-10
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 65VDC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Series/Mounting Option = W6 (6-32 Mtg. Threads)
- Actuator Style = Toggle
- Number of Poles = 1
- Current Rating = 10 Amps.
- Toggle Color = White
Search Keywords: W67X2Q5210
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W67-X2Q52-10
Alias/AKA:8-1393252-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
24 -
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:65 VDC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:-40 to 85 °C