- W67-A2Q12-15
W67-A2Q12-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 15A 250VAC/50VDC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: W67A2Q1215
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W67-A2Q12-15
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200040
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,50 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A