- W58-XB1A4A-25
W58-XB1A4A-25
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker - Thermal - 1 Pole - 25A, 250VAC/50VDC - White Push to Reset Actuator - Panel Mount.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- W58 Series
- Number of Poles = 1
- Actuator Style = Push to Reset
- Current Rating = 25 Amps.
- Button Color = White with Red Rate Marking, Red Trip Band
Search Keywords: W58XB1A4A25
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W58-XB1A4A-25
Alias/AKA:1-1393249-3
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,50 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:25 A