- W57-XB7A4A10-10
W57-XB7A4A10-10
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 10A 250VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Description
Product Highlights:
- Circuit Breaker
- W57 Series
- 1 Poles
- Actuator Style = Push to Reset
- Current Rating = 10 A
Search Keywords: W57XB7A4A1010
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W57-XB7A4A10-10
Alias/AKA:1423675-7
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C