- W54-XB1A4A10-15
W54-XB1A4A10-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 15A 250VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- W54 Series
- Number of Poles = 1
- Actuator Style = Push to Reset
- Current Rating = 15 Amps.
- Button Color = White with Red Rate Marking (Vertical)
Search Keywords: W54XB1A4A1015
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W54-XB1A4A10-15
Alias/AKA:1423674-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8535290040
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C