- W51-A152A1-20
W51-A152A1-20
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 20A 250VAC
Description
- Actuator Style = Rocker
- Current Rating = 20 Amps.
- Rocker Color = Black (Opaque)
Search Keywords: W51A152A120
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W51-A152A1-20
Alias/AKA:4-1423673-2
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:20 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C