- W51-A152A1-15
W51-A152A1-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 15A 250VAC
Description
Search Keywords: W51A152A115
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W51-A152A1-15
Alias/AKA:4-1423673-1
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C