- W51-A122B1-10
W51-A122B1-10
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 10A 250VAC
Description
Product Highlights:
- Circuit Breaker
- W51 Series
- 1 Poles
- Actuator Style = Rocker
- Current Rating = 10 A
Search Keywords: W51A122B110
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W51-A122B1-10
Alias/AKA:1-1423673-2
Type:Thermal
Voltage Rating:250 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C