- W51-A121B1-20
W51-A121B1-20
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 20A 125VAC
Description
- Actuator Style = Rocker
- Current Rating = 20 Amps.
- Rocker Color = Red (Translucent)
Search Keywords: W51A121B120
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W51-A121B1-20
Alias/AKA:1423673-7
HTS:8536200020
COO:CN
Type:Thermal
Voltage Rating:125 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:20 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C