- W51-A121B1-10
W51-A121B1-10
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 10A 125VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- W51 Series
- Number of Poles = 1
- Actuator Style = Rocker
- Current Rating = 10 Amps.
- Rocker Color = Red (Translucent)
Search Keywords: W51A121B110
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W51-A121B1-10
Alias/AKA:1423673-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Type:Thermal
Voltage Rating:125 VAC
Number of Poles:1
Current Rating:10 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:0 to 60 °C