- W31-X2A1G-50
W31-X2A1G-50
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 50A 250VAC/50VDC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: W31X2A1G50
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W31-X2A1G-50
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,50 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:50 A