- W28-XQ1B-0.50
W28-XQ1B-0.50
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 0.5A 250VAC/32VDC
Description
Search Keywords: W28XQ1B050
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W28-XQ1B-0.50
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,32 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:0.5 A