- W28-XQ1A-15
W28-XQ1A-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker - Thermal - 1 Pole - 15A, 250VAC/32VDC - Black Push to Reset Actuator - Panel Mount.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- W28 Series
- Number of Poles = 1
- Actuator Style = Push to Reset
- Current Rating = 15 Amps.
- Button Color = Black
Search Keywords: W28XQ1A15
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W28-XQ1A-15
Alias/AKA:3-1393250-0
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,32 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:15 A