- W28-XQ1A-11
W28-XQ1A-11
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 11A 250VAC/32VDC
Discontinued
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Circuit Breaker
- W28 Series
- 1 Poles
- Actuator Style = Push to Reset
- Current Rating = 11 A
Search Keywords: W28XQ1A11
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W28-XQ1A-11
Alias/AKA:2-1393250-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200040
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,32 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:11 A