- W28-ST1A-15
W28-ST1A-15
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker - Thermal - Single Pole Fuseholder Type - Push to Reset Actuator - 15A - 250VAC/32VDC - Black Bezel With White ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Circuit Breaker - Thermal - Single Pole Fuseholder Type - Push to Reset Actuator - 15A - 250VAC/32VDC - Black Bezel With White Rate Marking - Black Button - .250” (6.35mm) Quick Connect Will Mount In .075”-.105” (1.905mm – 2.667mm) Thick Panel.