- W23-X1A3G-30
W23-X1A3G-30
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Thermal 1Pole 30A 250VAC/50VDC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Product Highlights:
- W23 Series
- Actuator Style = Push/Pull
- Number of Poles = 1
- Current Rating = 30 Amps.
- Button Color = Black with White Amp Rate Marking and White Trip Band
Search Keywords: W23X1A3G30
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:W23-X1A3G-30
Alias/AKA:7-1393246-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Thermal
Voltage Rating:250,50 VAC|VDC
Number of Poles:1
Current Rating:30 A