- T9CP1A54-24
T9CP1A54-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VAC 30A SPST-NO (50.3mm 27.4mm 27.9mm) Flange
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Description
Search Keywords: T9CP1A5424
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T9CP1A54-24
Alias/AKA:1649341-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490080
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 70 °C