- T9AS5D22-12
T9AS5D22-12
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 12VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(32.51mm 27.43mm 27.94mm) THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
- Contact Current Rating = 30 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T9AS5D2212
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T9AS5D22-12
Alias/AKA:3-1419104-3
HTS:8536410050
COO:CN
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:Quick Connect/PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C