- T9AS5D12-22
T9AS5D12-22
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 22VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51mm 27.43mm 20.4mm) THT
Description
- Contact Current Rating = 30 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T9AS5D1222
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T9AS5D12-22
Alias/AKA:3-1393210-5
HTS:8536410050
COO:CN
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:22 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C