- T9AS1D17-12
T9AS1D17-12
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(32.51x27.43x27.94)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: T9AS1D1712
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T9AS1D17-12
Alias/AKA:1423029-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C