- T92S7D22-24
T92S7D22-24
TE Connectivity / P&B Brand
High Power PCB Relay - 2 form A (2 NO) - 24VDC Coil - 30A Contact Rating - 600VAC Switching - Sealed Plastic Case - 0.250" (6. ...
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
High Power PCB Relay - 2 form A (2 NO) - 24VDC Coil - 30A Contact Rating - 600VAC Switching - Sealed Plastic Case - 0.250" (6.3mm) Quick Connect.
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T92S7D2224
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T92S7D22-24
Alias/AKA:1-1393212-7
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C