- T92S7D22-12
T92S7D22-12
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - DPST-NO (2 Form A) - 12VDC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching Coil - Quick Connect 0 ...
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
General Purpose Relay - DPST-NO (2 Form A) - 12VDC Coil - 30A Contact - 277VAC Switching - Non Latching Coil - Quick Connect 0.250" (6.3mm).
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T92S7D2212
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T92S7D22-12
Alias/AKA:1-1393212-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C