- T92S7D12-48
T92S7D12-48
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 48VDC 30A DPST-NO(52.32mm 34.54mm 30.73mm) THT
Description
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T92S7D1248
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T92S7D12-48
Alias/AKA:1-1393212-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C