- T92S7D12-24
T92S7D12-24
TE Connectivity / P&B Brand
High Power PCB Relay - 2 form A (2 NO) - 24VDC Coil - 30A Contact Rating - 600VAC Switching - Sealed Plastic Case - PC Pin - T ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
High Power PCB Relay - 2 form A (2 NO) - 24VDC Coil - 30A Contact Rating - 600VAC Switching - Sealed Plastic Case - PC Pin - Through Hole.
Product Highlights:
- T92 Series
- Contact Arrangement = 2 Form A, DPST-NO, 2 N/O
- Contact Current Rating = 30 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: T92S7D1224
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T92S7D12-24
Alias/AKA:1-1393212-0
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
30 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C