- T92P7D24-12
T92P7D24-12
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 12VDC 30A DPST-NO(68.58mm 34.54mm 37.97mm) Flange
Description
Search Keywords: T92P7D2412
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T92P7D24-12
Alias/AKA:2-1423008-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Mounting:Flange Mount
Termination Style:Quick Connect
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C