- T90S5D42-12
T90S5D42-12
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 12VDC 30A SPDT(32.26x27.43x20.4)mm THT
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: T90S5D4212
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T90S5D42-12
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Led Indicator:No
Operating Temperature:-55 to 85 °C