- T77S1D10-05
T77S1D10-05
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 5VDC 10A SPST-NO (( 18.2mm 10.2mm 14.7mm)) Through Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
0 Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Relay Type = Miniature PCB Relay
- Relay Style = PCB
- T77 Series
- Contact Arrangement = 1 Form A, SPST-NO, 1 N/O
- Contact Current Rating = 10 Amps.
Search Keywords: T77S1D1005
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:T77S1D10-05
Alias/AKA:1393194-7
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:5 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-30 to 85 °C
Coil Resistance:55.6 Ohm