- SSRM-600A45
SSRM-600A45
TE Connectivity / P&B Brand
Solid State Relay 15mA 140V AC-IN 45A 660V AC-OUT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Carton Packaging
Description
Search Keywords: SSRM600A45
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:SSRM-600A45
Alias/AKA:7-1393030-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Output Type:AC
Maximum Output Voltage:660(RMS) V
Maximum Output Current:45(RMS) A
Output Device:SCR
Input Type:AC
Input Voltage:140(RMS) V
Mounting:Screw
Circuit Arrangement:1 Form A
Dimension:76.2 x 44.5 x 109.2 mm