SR6B6K24
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Relay - 4 form A + 2 form B, 4 NO + 2 NC - Contacts: AgSnO2 + Au 6A 250VAC - Coil: 24VDC@33mA - Thru Hole
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Carton Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description