- RZH3-1A4-D012
RZH3-1A4-D012
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Carton Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RZH31A4D012
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:RZH3-1A4-D012
Alias/AKA:2-1415899-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410050
COO:AT
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPST-NO
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 105 °C