- RZ03-1C4-D024-R
RZ03-1C4-D024-R
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VDC 16A SPDT(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Carton Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RZ031C4D024R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:RZ03-1C4-D024-R
Alias/AKA:7-1415899-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410060
COO:AT
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 85 °C