- RZ03-1A3-D024-R
RZ03-1A3-D024-R
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: RZ031A3D024R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:RZ03-1A3-D024-R
Alias/AKA:2-2158000-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:AT
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
20 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:24 V